Stowarzyszenie HOPP

Nasze stowarzyszenie od wielu lat zajmuje się edukacją pozaformalną dzieci i młodzieży w zakresie edukacji zdrowotnej. Od założenia w 2012 roku zrealizowaliśmy wiele międzynarodowych projektów: wymian młodzieży, szkoleń i seminariów, w tym również w ramach Erasmus+.

Za nasz największy sukces uważamy opracowanie innowacyjnych narzędzi do edukacji zdrowotnej młodzieży: START NOW!. W ramach Programu Erasmus+ KA2 przez dwa lata stworzyliśmy 20 nowoczesnych modułów lekcyjnych opartych na metodach pozaformalnych. Projekt ten realizowaliśmy w partnerskiej współpracy z organizacjami z Cypru i Bułgarii. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do strony z modułami lekcyjnymi: www.startnow-learning.eu

Miejsce w którym jesteśmy teraz, zawdzięczamy właśnie START NOW!  Po dwóch latach postanowiliśmy powrócić do modułów, wprowadzając kolejne innowacje w edukacji zdrowotnej i poszerzając naszą współpracę o partnerów z Norwegii.

Siedziba naszego stowarzyszenia jest w Opolu, z którym jesteśmy związani od samego początku. W mieście realizowaliśmy wymiany młodzieży z miastami partnerskimi Opola: Poczdamem i Iwano – Frankivskiem oraz spotykaliśmy się z przedstawicielami organizacji partnerskich, ekspertami zdrowia i edukacji oraz lokalną społecznością podczas konferencji i seminariów naszych pozostałych projektów.

Edukacja zdrowotna, to jednak nie wyłączny obszar naszych działań. Wraz z naszym partnerem z Cypru zrealizowaliśmy projekt w zakresie przeciwdziałania przemocy seksualnej wśród młodzieży. Z rezultatami którego możecie zapoznać się na stronie www.reactactprevent.com.

https://www.facebook.com/StowarzyszenieHOPP/

Jedna odpowiedź do “Stowarzyszenie HOPP”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.